Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Koronaferie

Martwię się trochę o dziecko. Ludzie kraczą wokół: koronaferie, a dla mnie to wygląda na koronawakacje. Bo sytuacja raczej się przeciągnie.

Jak zachęcić dziecko, aby zamiast na komórce lub na komputerze zajrzało do książek?

Nie mam pomysłu 🙁

Nie ma co kijem Wisły zawracać. Świat przenosi się na ekrany, ale warto zadbać o wyświetlane treści Internetowe.

Ale jak? Jak pilnować dziecko? Co mu wskazać, podpowiedzieć, jak zachęcić?

drodzy Państwo, czy korzystacie z  jakiś platform do prowadzenia lekcji zdalnie?  czy są w ogóle takie rozwiązania w Waszych szkołach?

U nas póki co cisza, nauczyciele rozsyłają zdjęcia oraz listę tematów do nauki na WhatsApp, FaceBook i mailami.

Ale wracając do tematu Pani Marianny, my dużo z dziećmi rozmawiamy. Tłumaczymy zagrożenia, wyjaśniamy po co i na co.
Tak zawsze robiliśmy, bo niestety z dziećmi inaczej się nie da, do bólu trzeba gadać i tłumaczyć i ćwiczyć anielską cierpliwość.
Anielska cierpliwość w końcu wygrywa.

Czasami wygrywa zanudzenie tematem i młody człowiek się podda, bo już nie chce więcej w kółko słuchać tego anielskiego wyjaśniania 😉

Poza tym jest system nagród. Na przykład: weźmiesz tablet na godzinę, jeśli teraz pół godziny pouczysz się. Wiem wiem, ktoś może zarzucić, że za długo ten tablet. Ale to uważam i tak za super przelicznik. Zwłaszcza, że dziecko się nie buntuje i spokojnie zrobi to co ma, czyli się pouczyć.

Bo proszę pomyśleć, jeśli człowiek robi coś na siłę, tak z przymusu, z negatywnym nastawieniem, to słabo to wyjdzie. A wręcz może nie wyjść wcale, czyli nic nie zapamięta, nie nauczy się rozwiązywania zadań etc.
Dlatego wolę, jeśli moje dzieci zrobią dobrze zadanie i potem mają więcej elektroniki i mogą się nią nacieszyć. W ten sposób zyskują mocno, a i my się nie złościmy, nie ma walki w domu.

Pani Marianno, dzieci nie trzeba zachęcać do nauki, to jest ich naturalna potrzeba, trzeba tylko umożliwić jej realizację. Sam fakt zaistniałej sytuacji to duża lekcja dla dzieci, tego nie nauczą się z książek tylko z życia i tej wiedzy nie zapomną nigdy.